Cosplay ir kt.stiliai ;)

Go down

Cosplay ir kt.stiliai ;)

Rašyti  Tsuyu on Antr. 12 04, 2007 7:53 pm

Pirmoji dalis(p.g. Wiki)

Cosplay(コスプレ, kosupure), jungtinis žodis, kilęs iš anglų kalbos žodžių"costume"{Kostiumas (t. p. teatr.); drabužiai} ir"play"{žaisti; vaidinti}. Originaliai tai Japonijos viena iš subkultūrų, orentuota į tai, kad žmonės rengiasi pagal charakterius iš mangos, anime, tokusatsu( live-action japoniški filmai, bei TV dramos) ir video žaidimų. Cosplay mažiau,tačiau, taip pat apima veikėjus iš TV laidų, fantastinių filmų, J-pop ir j-rock(Visual Kei), novelių. Tačiau, kai kur, žodis “cosplay” išplito, kaip reikšmė “devėti kostiumą”.
Japonijoje cosplay dažniausiai hobis. Panašius pomėgius turintys žmonės susirenka pažiurėt į kitus(kostiumus), bei parodyt savo( įmantrius, rankų darbo kostiumus), padaryti daug foto, ir žinoma sudalyvauti geriausio kostiumo rinkime.

Harajuku tiltas, Tokyo mieste, įžymi cosplayerių rinkimosi vieta

Cosplay gali būti demonstruojami ir viešai įvairiuose video žaidimų šou, naktinių klubų vakarėliuose, atrakcionų parkuose. Taip pat nėra keista, kai japonų paaugliai susirenka su draugais, ar bendraminčiais tokiose vietose kaip Tokyo Harajuku rajonas.Nuo 1998, Tokyo Akihabaros rajone pradejo gausėti cosplay kavinių, kurios skirtos tiek anime tiek cosplay fanams. Padavėjos tokiose kavinėse apsirengusios kaip žaidimų ar anime veikėjos, “meido”(=maid- tarnaitės, kambarinės) kostiumai populiariausi.

Štai,kas ištiesų įdomu, tai, kad dauguma paauglių cospayerių susiduria su "menkute" problema. Dažno cospleyerio tėvai draudžia vaikams taip atrodyti, tai gi jiems tenka slėptis. Harajuku stoties tuoletai laikinai tampa persirengimo kabinomis, prieš išeinant į "šou" =).

Cosplayeriai Japonijoje vadina save reyazu(tai trumpinys atsiradęs iš žodžio cosplayeriai jį rašant Katakana). Tie kurie fotografuoja cosplayerius yra vadinami cameko(trumpinys “camera kozo”, kuris japoniškai reiškia “fotoaparato vaikis”). Cameko duoda nuotraukų kopijas cospayeriams kaip dovanas.
Tačiau šiuo metu, tarp cosplayerių ir cameko, egzistuoja įtampa. Atsirado įkyrių ir persekiojančių vyriškosios lyties atstovų, kurie priverčia merginas apsikeisti emailais, kad galėtų atlikti jų privačią fotosesiją.


Paskutinį kartą redagavo , Kv. 12 27, 2007 4:33 pm. Redaguota 1 kartą

_________________
(\ /)
( . .)
o("')("') me gonna rule the word!
avatar
Tsuyu
Samdomas žudikas
Samdomas žudikas

Pranešimų skaičius : 705
Registration date : 2007-06-12

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://kuroshiro.forumlt.com/

Atgal į viršų Go down

Re: Cosplay ir kt.stiliai ;)

Rašyti  Dziro sese on Tr. 12 05, 2007 7:13 pm

Oho, kiek sužinojau!
Labai dėkui už info.
avatar
Dziro sese
Beformė siela
Beformė siela

Pranešimų skaičius : 12
Registration date : 2007-11-03

Peržiūrėti vartotojo aprašymą

Atgal į viršų Go down

Re: Cosplay ir kt.stiliai ;)

Rašyti  Tsuyu on Tr. 12 05, 2007 8:27 pm

Dziro sese rašo:Oho, kiek sužinojau!
Labai dėkui už info.

cia rimtai?ar mane svelniai trauki per danti?..nes Lax tai mane ishkeike uz tai , kad rashau apie tai ka visi ir taip zino... K_blueangel09

_________________
(\ /)
( . .)
o("')("') me gonna rule the word!
avatar
Tsuyu
Samdomas žudikas
Samdomas žudikas

Pranešimų skaičius : 705
Registration date : 2007-06-12

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://kuroshiro.forumlt.com/

Atgal į viršų Go down

Re: Cosplay ir kt.stiliai ;)

Rašyti  Lax on Tr. 12 05, 2007 8:38 pm

Šššš...niekam nesakyk >.<
*tyliai laukia žadėto straipsnio pabaigimo*
avatar
Lax
Pingvinų dievas
Pingvinų dievas

Pranešimų skaičius : 565
Localisation : Vilnius
Registration date : 2007-06-10

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://kuroshiro.forumlt.com

Atgal į viršų Go down

Mini II dalis..apie Cosplay'erę Yunose

Rašyti  Tsuyu on Kv. 12 27, 2007 12:59 am

Yunose Sora's kostiumas įkvėptas uniformos iš video žaidimų. Beretė su ilgu kaspinu – mieliausias atributas visame kostiume.

Cosplay kaip reiškinys atsirado 1990-jų viduryje, kai suaugę, tačiau dar jauni žmonės, pradėjo rengtis kaip charekteriai iš animé ar kompiuterinių žaidimų. Apsirengę kostiumus, bei įsijausdami į savo veikėjus dalyvaudavo komiksų(mangos) turguose, paversdami turgų linksmu festivaliu. Mangos turgūs( trumpiau vadinami “komike”), visos šalies didžiuosiuose miestuose, būna kiekvieną savaitę, taip pat cosplay'erių galima sutikti ir Tokyo Akihabaros rajone. Gatvėse pilna jaunų su kostiumais merginų, jos plačiai išsišiepusios pozuoja fotografams( aukščiau minėtiesiems Cameko).

Daug cosplay'erių svajoja tapti profesionalias dainininkais, aktoriais, taigi jie dažnai rengia įvairius pasirodymus.

Yunose Sora užsiima cosplay jau septynerius metus. “Kai kuriuos kostiumus aš perku, kitus siūvuosi pati. Kai tik persirengiu man patinkančiu veikėju, aš iškart su juo susitapatinu. Man tikrai labai patinka tai, ką darau.”
“Manau galma būtų sakyt, kad cosplay yra kimokawa.”(Kimokawa sutrumpinimas “ kimochi warui kedo, kawaii”, išsiverčia “keista, tačiau miela”). “Gal būt keista kai apsirengi netiketu, daug odos atidengenčiu, ar kokiu kitokiu kostiumu(turima omeny ne japoniškoji kultūra). Tai suteikia galimybę įsijaust į veikėją, o tai, kad ir kaip bebutų - miela.”- pašnekovė nusišypso.Šiandien jai labiausiai patinka Disnėjaus Lilas ir Stičas. “ Jie tikrai juokingi, bei turi išraiškingus veidus. Man patinka jų išdykusioji pusė”

Yunose dirba padavėja “Little BSD”, cosplay'erių kavinė Akihabaroje. Kai ji nedirba, rengia pasirodymus, dainuoja. Ši kimokawa propoguotoja mėgaujasi kiekviena savo gyvenimo akimirka.


Paskutinį kartą redagavo , Kv. 12 27, 2007 4:34 pm. Redaguota 1 kartą

_________________
(\ /)
( . .)
o("')("') me gonna rule the word!
avatar
Tsuyu
Samdomas žudikas
Samdomas žudikas

Pranešimų skaičius : 705
Registration date : 2007-06-12

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://kuroshiro.forumlt.com/

Atgal į viršų Go down

Re: Cosplay ir kt.stiliai ;)

Rašyti  Lax on Kv. 12 27, 2007 12:50 pm

Taip ir toliau K_blueangel06
avatar
Lax
Pingvinų dievas
Pingvinų dievas

Pranešimų skaičius : 565
Localisation : Vilnius
Registration date : 2007-06-10

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://kuroshiro.forumlt.com

Atgal į viršų Go down

Gotiškos, bet vistiek mielos

Rašyti  Tsuyu on Kv. 12 27, 2007 6:17 pm

Ar verta būtų šnekėti apie lolitas prie cosplay? Na, man atrodo, kad verta, o jei neverta, tai, bet jau apžvelgsiu jas kaip stilių. Ir manau tai nepaskutinis postas šia tema ^^ šis straipsnis parašytas sudėjus daugybę šaltinių..
Plius, tikrai, laukiu komentarų.


“GothLoli" (ゴスロリ, gosurori ) gotikinės lolitos.Lolitų judėjimas prasidėjo 1970'iais, kai atsirado tokie prekiniai ženklai, Milk ir Pink House. Angelic Pretty atsidarė 1979'iais, Baby 80'iasias, o Moi-meme-Moitie 1999'aisiais. Japonijoje terminas gosurori apima visa gotikinių lolitų subkultūrą, taip pat įtraukdami ir neklasikines lolitas.
Ankščiau lolitos rengdavosi tik juodai su baltos spalvos priemaišomis. Dabar, lolitų mada neapsiriboja vien juoda spalva, jų yra įvairiasių: tai ir amarori(kilęs nuo žodžio “amai”- kuris reškia “saldų”♥, todėl tai vadinamosios saldžioji lolita), shirorori (baltoji lolita) , tamsioji - kurorori (juodoji lolita), pankiška lolita, kantri (kaimiška♥) lolita. Nuo to kokia pasirenki būti lolita, priklauso ir spalvų paletė, pvz.: amarori – dėvi pastelinius, rožinius ar melsvus drabužius; kantri lolitos dėvi languotus, ar su įvairiais vaisių ornamentais, drabužius, taip pat turi šiaudinę kepurę ar rankinę.
Egzistuoja gausybė lolitų kurios nėra toje tradicinėje kategorijoje, tai, tarkim, elegantiškoji gotikinė lolita(EGL), teiginys(ar reiškinys) kurį sukūrė Mana-sama (Moi dix Mois, ex-Malice Mizer, bei tokio apsirengimo stiliaus kaip Moi meme Moitie sukūrėjas). Šis stilius labai panašus į gotikinę lolitą, tačiau jis daug elegantiškesnis. Vyriškasis EGL atitikmuo tai EGA( elegantikasis gotikinis aristokratas<šį stilių taip pat sukūrė Mana-sama, omg kaip toki norėčiau susitikt♥>). Klaidinga manyti, kad lolitų judėjimo pradininkas yra Mana-sama. Jis nėra pradininkas, jis tik išpopuliarino šį judėjimą. Jis sukūrė drabužių Moi meme Moitie liniją, kai nerado tokių kokius norėtų devėti.

Gotikinės lolitos Japonijoje -masinė subkultūra, nors nėra labai plačiai paplitus, tačiau matoma Tokyo ar Osakos gatvėse, televizijoje, mangoje (kaip pavizdys galėtų būti Paradise Kiss), anime (NANA(ypač Misato-chan ♥, Le Portrait de Petit Cossette, Le Chevalier d'Eon, Rozen Maiden, xxxHolic, Trinity Blood, Venus Versus Virus ir ect.), bei kompiuteriniuose žaidimuose. Ši mada prigijo plačiai pasaulyje, matyt dėka žurnalo FRUiTS.

Lolitų stilius nera stipriai ir neatsiejamai susijęs su kažkokiu muzikiniu stiliu, gotikinės lolitos gali klausytis tiek pop tiek rock muzikos. Gotikinės lolitos Japonijoje nėra tie vadinamieji mūsiškiai gotai, jos skiriasi. Gotai nelygu gotikinėms lolitoms, tačiau jei Japonijoje pasakysi “goth” jie pagalvos, kad tu turi omenyje gotikines lolitas. Gotų renginiuose galma sutikti lolitų daugiau nei, kad visual kei koncertuose gotų(nors pas mus vakariečius gotėms net labai priimtina rengtis kaip lolitoms, tai laikoma jų stiliumi♥).


"Lolita".Dažnai pamirštama, kad “Lolita” Vladimir'o Nabokov'skio žymus romanas, Neatsitiktinai juk pauglės mergaitės dėvi lolitų kostiumus, dauguma net nesusimasto, kad šis stilius yra seksualus. Šio stiliaus propoguotojai save laiko Viktorijos stiliaus vaikais, ir nori būti labiau mieli, nei seksualūs. Dauguma Lolitų sako, kad teiginys “lolita” neturi nieko bendro su seksu ar seksualumu.
Dažnai lolitų mada laikoma atskira mados rūšimi, daug rečiau tai siejama su cosplay. Taigi kalidinga lolitas laikyti cosplay(nors tam tikra prasme tai yra cosplay, priklauso nuo to iš kurio kampo žiūrėsi♥). Cosplay lolitas galma laikyti tik tada, kai jomis persirengiama norint būt panašiems į anime ar manga veikėjus, del lolitų tapatinimo su coslpay dažnai kalti otakai, kurie lolitų kitaip nė nėįsivaizduoja.


Pasakų veikėjos 21 amžiuje(kalbinant Mayu♥)
Jaunos merginos apsirengusios tarsi Alisos iš stebuklų šalies, Snieguolė ar kitos veikėjos iš vaikų pasakų, pasirodo gatvėse, paversdamos pasakas tikrove šiuolaikinėje Japonijoje. Jų fantastinė apranga, tai mišinys gotiškumo ir mergaitiškumo, be to tai dar viena cosplay išraiška. Viena iš teorijų, iš kur kilo gotiškosios lolitos, teigia,kad lolitos tai pankroko atšaka.
Gotikiniai elementai (juoda spalva, simboliai iš tamsiojo pasaulio), maišosi su mergaitiškais elementais (saldūs, nekalti, bei primemantys leles). Šie elementai suformuoja unikalią japonišką kultūrą.
Mayu (21) universiteto studentė kurią įtraukė ši mada, ypač mergaitiškoji tos mados dalis.” Kai tik užsidedu kostiumą, pasijaučiu ypatingai, tampu ypatinga. Man ypač patinka tie kostiumai, kurie leidžia pasijusti princese.”
Žinoma universitete ji rengiasi taip pat kaip ir jos klasės draugai, bet vykstant renginiui ar koncertui Mayu su draugais persirengia. Tokioms entuziastėms gotiškoms lolitoms tinkamiausia vieta rinktis tai Harajuku, Tokyo.

“Kai esu su šiais drabužiais aš tikrai išsiskiriu iš minios, tai gi stengiuosi atrodyti kuo geriau. Svarbiausia būti mieliausiai ir geriausiai.”
Mayu ir jos draugės traukia aplinkinių akį, bet jos į tai reaguoja kaip į pasiekimus. Ji sako :” Aš manau, kad atrodau mielai, bet tai nereiškia,kad ir visi taip galvoja.”
Pūstas sijonas, išraiškingas katyusha galvos kaspinas, rankinė su kaspinėliais, baltos ilgos koinės, balerinos bateliai – bendras vaizdas – idealumas ir gožis.
“Kaspinėliai, raukinukai, nėriniai – jie visi mieli ir vaikiški. Kai aš juos dėviu sugrįžta mano vaikystė pildydama mano norus. Jei aš negaliu gyventi mielame pasaulyje, jaučiuosi taip, tarsi kažko svarbaus trūksta.”♥ - Tsuyu pastaba


Paskutinį kartą redagavo Tsuyu, Tr. 03 19, 2008 12:24 pm. Redaguota 1 kartą

_________________
(\ /)
( . .)
o("')("') me gonna rule the word!
avatar
Tsuyu
Samdomas žudikas
Samdomas žudikas

Pranešimų skaičius : 705
Registration date : 2007-06-12

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://kuroshiro.forumlt.com/

Atgal į viršų Go down

Re: Cosplay ir kt.stiliai ;)

Rašyti  Lax on Pen. 12 28, 2007 10:41 am

Awesome. Kiek sužinojau...Nerealu...Nors asmeniškai lolitų stilius manęs ir nežavi.
avatar
Lax
Pingvinų dievas
Pingvinų dievas

Pranešimų skaičius : 565
Localisation : Vilnius
Registration date : 2007-06-10

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://kuroshiro.forumlt.com

Atgal į viršų Go down

Re: Cosplay ir kt.stiliai ;)

Rašyti  Tsuyu on Pen. 12 28, 2007 11:38 am

Dekavoju..o tai tada ash klausiu.gal yra dalyku kurie domintu? nes sakei, kad Loles nedomina..like i dont know...
nes sakau, pasiulykit tema(gal ji man patiks )..manau visada galma pasistengus ka doro ishspaust..

_________________
(\ /)
( . .)
o("')("') me gonna rule the word!
avatar
Tsuyu
Samdomas žudikas
Samdomas žudikas

Pranešimų skaičius : 705
Registration date : 2007-06-12

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://kuroshiro.forumlt.com/

Atgal į viršų Go down

Re: Cosplay ir kt.stiliai ;)

Rašyti  Katsas on Pen. 12 28, 2007 3:06 pm

normaliai, taip ir toliau astalavista

_________________
Если бог с нами , то кто же против нас?
Don't drink and drive, just smoke and fly!!!
avatar
Katsas
Forumo mėgėjas
Forumo mėgėjas

Pranešimų skaičius : 334
Registration date : 2007-06-14

Peržiūrėti vartotojo aprašymą

Atgal į viršų Go down

Re: Cosplay ir kt.stiliai ;)

Rašyti  Sponsored content


Sponsored content


Atgal į viršų Go down

Atgal į viršų


 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume